cogt-kaskada-750Na brněnské Kaskádě ve dnech 3.–5.5. otevřeli amatérští i profesionální golfisté z Česka i ze zahraniční nejvýznamnější domácí sérii otevřených turnajů pod hlavičkou ČGF. První část Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour 2024 ovládly mladé amatérské naděje českého golfu Louis Klein a Julie Oplatková. Oba amatérští vítězové si odváží z Kaskády shodně 2000 bodů do žebříčku túry a 23.000 korun na prize money pro amatérské hráče.

Spokojený po turnaji byl i Jan Cafourek: „První český turnaj se mi povedl, všechna tři kola jsem hrál pěkně, dařilo se mi skórovat, a hlavně hrát trpělivě. Jsem se svou hrou spokojený. Dnes to stačilo jen na druhé místo. Tak třeba příště. Určitě bych si rád ještě nějaký turnaj této série zahrál." Cafourek okomentoval i novinku, kterou je elektronická skóre karta: „Všechny PRO turnaje takto hraji již několik let. Je to velké plus pro diváky, že mohou sledovat dění na hřišti. Mě mobil v ruce nijak neobtěžuje. Zapíšu to a hodím zpátky do bagu."

Své první letošní vítězství oslavila v ženské kategorii mladičká amatérka Julie Oplatková. Hned v pátek předvedla nejlepší kolo turnaje za 68 ran, vedení udržela i po sobotním kole a 71 ranách. „Do finálového kola jsem vstupovala s tím, že si to chci hlavně užít. Měla jsem náskok šesti ran a protože jsem o něj nechtěla přijít, rozhodla jsem se hrát na jistotu, tedy na jisté pary. To se mi tedy moc nepodařilo poté, co jsem zahrála tripple bogey na pětce. Byla jsem pak trochu rozhozená a snažila se dostat zpět do pohody. Po první devítce jsem zjistila, že Gabriela (Vítů) jde velice dobře a že budu muset máknout a zabrat na druhé devítce. Což se také povedlo, i když tam bylo pár špatných chvil. Z vítězství jsem nadšená, protože to byl můj teprve třetí nebo čtvrtý velký turnaj, letos to byl můj druhý turnaj, a hned to skončilo vítězstvím," radovala se Oplatková po nedělním finále.

Zdroj: cgf.cz

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz