Favorizovaný Els ztratil na vítěz šest ran

Vítězem inauguračního ročníku turnaje Emaar-MGF Indian Masters se stal domácí borec Shiv Shankar Prasad Chowrasia a po Arjunovi Atwalovi a Jeev Milkha Singhovi rozšířil počet indických vítězů podniků evropské túry už na tři jména. O své výhře rozhodl skvělým nástupem na první devítce finálové rundy, na níž zahrál čtyři berdíky, na té druhé pak skóre ještě o jednu ránu vylepšil. Druhým nejlepším výsledkem dne se tak vyhoupl do čela. Dvě rány za ním skončil druhý Damien McGrane (281/-7), třetí pozici vybojoval Španěl José Manuel Lara (283/-5).
Nezdarem naopak skončil turnaj pro favorizovaného Ernieho Else, který manko nabral už v úvodní rundě (75/+3), zlepšený výkon v následujících třech kolech už stačil jen na dělenou 6. pozici.

Chowrasiova cesta za titulem připomíná pohádkový příběh. Devětadvacetiletý golfista dělal kedíka v Royal Calcutta Golf Clubu, kde se jeho otec živil jako greenkeeper, a na hřiště se dostával až pozdě večer, kdy měl možnost zahrát si pár jamek. Po premiérové výhře si bude moci vyzkoušet všechna hřiště, na nichž turnaje evropského okruhu probíhají, vítězství mu navíc zaručuje kartu stálého účastníka až do roku 2010. Odměna ve výši 280 tisíc euro ho pak katapultovala na sedmé místo v Order of Merit.