Jak hrát golf

ilu-golf-dest-pixabay-750Nejspíš každý golfista preferuje hrát golf za svitu slunce pod modrou oblohou v příjemných teplotách, jenže golf je venkovní sport, a tudíž musíme počítat i s horším počasím. V jarním období i s deštěm, což vnáší do hry nové výzvy, které během sluneční pohody nezažijeme. To může vést k frustraci a vyšším skóre. Ale nemusí to tak být. Důležité je nejen kvalitní vybavení a oblečení do deště, schopnost udržet v suchu hole, ale také pochopení, jak správnou hůl si vybrat, jak si počínat na rozmáčeném povrchu a jak si poradit s nepříznivým počasím. Jak tedy přežít kolo v dešti?

Celý článek...

proteinNe všechny módní výstřelky každému sednou, ne vždy jsou přínosem. Teprve čas obvykle prověří jejich kvality. Avšak na poli zdravé výživy nemusíme času podléhat a můžeme se módním trendům, tedy v tomto případě proteinovým tyčinkám, podívat na zoubek hned.

Celý článek...

dnaChutě jsou různé, po některém jídle bychom se mohli „utlouct", jiné nemůžeme ani vidět. Ovšem o tom, co rádi jíme, nerozhodují ani tak rodinné zvyky, reklama nebo vzpomínky na vůni babiččiných dobrot z prázdnin. Naše kulinární preference totiž velké části ovlivňuje kyselina deoxyribonukleová, naše DNA.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750V dokonalém světě dorazí každý golfista na hřiště s dostatečným časovým předstihem, aby se před začátkem kola správně rozhýbal, odpálil pár ran a načerpal energii před hrou. Bohužel v dokonalém světě nežijeme. Někdy z pracovních, jindy z rodinných důvodů nedorazíme prostě včas. Nebo do hry vstoupí jiné faktory. Zkrátka na to rozhýbat se před začátkem kola příliš času nezbyde.
Začít ale kolo ve spěchu, nervózní a nedostatečně rozhýbaný přinese téměř jistě pouze špatné kolo. Nabízíme vám několik tipů na to, jak zvládnout nejnutnější rozcvičení během deseti minut. Určitě pak rozehrajete kolo v lepší pohodě.

Celý článek...

FJ StevenBrown

Drajvy jsou pro krásu, ale paty dělají skóre. A přece se tentokrát zaměříme na nejdelší hůl v bagu. Steven Brown se podívá na některé aspekty rány drajvem, konkrétně na nápřah.

Celý článek...

ilu-advice-750Jaro už do české kotliny dorazilo. Neklamným znamením je i to, že se golfistům otevírá jedno golfové hřiště za druhým, prodlužuje se den, ale pokud jste toho přes zimu příliš nenahráli, nemůžete očekávat okamžitě žádné zázračné výsledky. Přesto můžete hned zkraje sezony udělat pár věcí, které vám pomohou k lepší hře. A nejde jen o samotný golf, ale i o to, jak připravit tělo na pravidelnou golfovou zátěž.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Představa, že špičkoví golfisté odpalují prakticky vždy jen dokonalé rány, je mylná. Tak to není. I oni občas trefí špatnou ránu. To, co ale umí dokonale, je schopnost, jak se vyhnout problémům, jak omezit rizika. Zkrátka, dělají chyby, ale vědí, jak se z nich, pokud možno s co nejmenšími následky, dostat. Na prahu nové sezony se může pár tipů, jak na to, hodit... Po první várce tipů přidáváme i druhou.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Představa, že špičkoví golfisté odpalují prakticky vždy jen dokonalé rány, je mylná. Tak to není. I oni občas trefí špatnou ránu. To, co ale umí dokonale, je schopnost, jak se vyhnout problémům, jak omezit rizika. Zkrátka, dělají chyby, ale vědí, jak se z nich, pokud možno s co nejmenšími následky, dostat. Na prahu nové sezony se může pár tipů, jak na to, hodit...

Celý článek...

ilu-advice-750Během dlouhé doby mé golfové publicistiky jsem mnohokrát citoval legendárního Jacka Nicklause. Není divu. Pro moji generaci byl velkým vzorem od jeho chování na hřišti, přes herní techniku až po úchop hole „interlock", který jsme od něj převzali. Během své dlouhé kariéry rovněž formuloval různé rady a komentáře pro rekreační golfisty. Za nejdůležitější pokládám jeho zjištění, že naprostá většina rekreačních golfistů značně přeceňuje délky svých ran, a proto soustavně chybuje.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Který z golfistů by nechtěl trvale hrát nižší skóre? Nutně to nemusí znamenat, že musíte tvrdě pracovat na změnách svého švihu a trefovat dokonale míčky, někdy stačí hrát chytřeji. To perfektně umí profesionálové a rozhodně to platí pro Tigera Woodse. Právě on nabízí svých pět pravidel, která se sám snažil dodržovat, aby hrál co nejnižší skóre. Tipů zdánlivě jednoduchých, ale svým způsobem i geniálních.

Celý článek...

Strana 1 z 53

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...