Jak hrát golf

ilu-advice-750Je celkem normální a běžnou praxí, že si před hrou odpálíte pár míčků na drivingu, vyzkoušíte puttování na greenu a pak vyrazíte na 18 jamek. Ale udělat to samé i po dokončení hry? To už dělá jen málokdo, zvlášť mezi rekreačními hráči. Přesto je to podle golfových expertů důležitá součást golfové rutiny.

Celý článek...

schabaZdaleka ne všechno vyjde během osmnácti jamek podle plánu. Občas tak čelíte ranám z míst, která nepatří zrovna k oblíbeným. K takovým se určitě řadí bankry nebo hustý raf. Pojďme se spolu podívat, jak z podobné šlamastiky vyváznout.

Celý článek...

PauCaNikdo z nás není bezchybný, občas se tak stane, že náš míček skončí v hustém rafu. V takovém případě je štěstí, že jej vůbec najdeme, ve druhém kroku se musíme pokusit míček vyhrát. Nejprve si opodál najděte srovnatelné místo a zkuste si zde pár cvičných švihů. Nečiňte tak poblíž svého míče, abyste jím nepohnuli a „nevykoledovali si" trest.

Celý článek...

Will 1Možná nikdy nezískáte zelené sako jako Danny Willett, z jeho hry si však můžete vzít dva klíčové prvky, které z něho činí velmi precizního „patéra". Dokážete-li si nakreslit přímou linii na sférickém objektu, máte z poloviny vyhráno. Pokud pak míček dokážete po této linii konzistentně posílat nějakých třicet centimetrů, zvládli jste i druhou část. Stručně řečeno – úspěch spočívá ve zjednodušení patovacího úderu. Danny vám prozradí, jak na to.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Jamkovka je v golfu v mnoha směrech speciálním formátem. Nehraje se jako při hře na rány proti hřišti, ale proti konkrétním soupeřům. A i když si to rozdáte třeba s přáteli o kávu, nebo o oběd po hře, může to při takovém souboji i pořádně „jiskřit" – nikdo přece nechce prohrát.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750V českých golfových „luzích a hájích" je tak trochu zavedená praxe – pánové hrají z bílých a žlutých, dámy většinou z červených odpališť. Jenže tenhle výběr ne vždy koresponduje s úrovní naší (vaší) hry. Stručně řečeno, třeba i ze žlutých může být pro řadu hráčů hřiště příliš dlouhé. Co s tím?

Celý článek...

okOko jako orgán rozhodně stojí za pozornost – je jedním z nejmenších, přitom jeho svaly jsou nejaktivnější v celém těle, ve složitosti zaujímá hned po mozku druhou příčku. O jeho fungování a vlastnostech mají lidé mnohdy jen malé povědomí. Jak uspějete v kvízu vy?

Celý článek...

ilu-advice-750Zažil to nejspíš každý golfista. Postavíte se na odpaliště a před vámi je na pravé straně voda, po levé aut, úzká fervej lemovaná řadou hlubokých bunkerů, případně stromy na jedné, či na druhé straně jamky. Totéž může platit i pro další ránu na green, který obklopuje řada všemožných překážek. V takové chvíli se vkrádá do hlavy spousta pochybností, zda se rána podaří, kam míček poletí, ... Co s tím? V takové chvíli většinou nestačí jen se zhluboka nadechnout a odpálit míček. Zaručený recept, jak zvládnout ránu vyvolávající obavy, sice neexistuje, ale lze použít některý z mentálních triků, které pomohou vyčistit hlavu a zvládnout i náročnou ránu. Nabízíme jejich druhou várku...

Celý článek...

ilu-advice-750Zažil to nejspíš každý golfista. Postavíte se na odpaliště a před vámi je na pravé straně voda, po levé aut, úzká fervej lemovaná řadou hlubokých bunkerů, případně stromy na jedné, či na druhé straně jamky. Totéž může platit i pro další ránu na green, který obklopuje řada všemožných překážek. V takové chvíli se vkrádá do hlavy spousta pochybností, zda se rána podaří, kam míček poletí, ... Co s tím?

Celý článek...

okV dnešní době se již téměř nikdo neobejde bez nejrůznějších elektronických zařízení, jako je počítač, mobil apod. Mnohdy není úniku a častokrát jsme si na tento typ světa zvykli tak, že už některé věci pokládáme za samozřejmé. Někteří z nás už došli tak daleko, že třeba na krásu lesa koukají přes mobil. Ale příroda s dlouhodobým, a tedy nepřirozeným zíráním do moderních výdobytků nepočítala. Pakliže se chcete dozvědět, co všechno to může způsobit a jak si oči chránit, čtěte dál.

Celý článek...

Strana 1 z 55

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...