ilu paragrafy-750-ingKolik golfových pravidel dnes existuje? Golf má za sebou už hodně dlouhou historii a už před více než 250 lety vznikl nejstarší a jednoduchý psaný golfový kodex, který měl pouhých třináct článků. Jak se golfová pravidla za tu dobu změnila a kolik jich je dnes?

Celý článek...

ilu otazniky-pixabay-750Říká se, že pravidla golfu pamatují na všechny možné situace, které při hře mohou nastat. Je to tak opravdu? Co třeba, když vás na golfu zastihne zemětřesení? Pravda, v českých luzích a hájích je tohle nebezpečí jen málo reálné, i když nedávno lehké otřesy pocítili obyvatelé i v jižních Čechách. Ale jinde ve světě to až tak výjimečný jev není. Viz nedávno zemětřesení nedaleko New Jersey v USA. Nebo na Tchaj-wanu. A může vás zastihnout i na golfu.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Žijeme dobu informační exploze, kdy už není možné, aby jedinec ovládl všechny obory vědění, jak o tom kdysi snili F. Bacon a J. A. Komenský, když se snažili vytvořit obor „pansofia" neboli vševěda. Upřímně doznávám, že nejsem vševěd. A to ani v mém nejoblíbenějším sportu – v golfu. Nedávno jsem narazil na spletitý problém v oblasti pravidel golfu a musel jsem se obrátit na skutečné odborníky. A zdá se mi, že bude poučné se s vámi podělit o výsledek.

Celý článek...

rules-hub-750Po čtyřletém cyklu relativně poklidné platnosti nové edice pravidel, kdy změny formou rozhodnutí kolovaly jen mezi odborníky, spatří v lednu 2023 světlo světa inovovaná edice Pravidel golfu. Přestože budou nová pravidla obsahovat celkem 55 změn, které – s výjimkou šesti – změní textace v téměř všech původních 24 paragrafech (dokonce jeden nový přidají), není se čeho obávat. Nakonec posuďte sami a prohlédněte si pětici změn, které pravidloví „otcové" z R&A považují za klíčové.

Celý článek...

ilu-prav-lupa-750Pravidlo 9 se zabývá centrálním principem celé hry: "Hraj míč, jak leží." A to včetně souvisejících situací kdy se míč zastaví a následně pohne vnějším vlivem, kdy míč v klidu byl zvednut nebo kdy pohnul míčem samotný hráč...

Celý článek...

Strana 1 z 12

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...