Golf ve světě

Norman-Greg-getty-750Trvalo to vlastně skoro rok, nicméně dlouhé hledání je už minulostí - golfová šňůra LIV Golf Invitational má konečně mediálního partnera. Projekt zaštítěný ambasadorem Gregem Normanem (na snímku) a saudskoarabskými investory sice odstartoval až loni v létě, ale vyjednávání probíhala už od začátku roku a velmi dlouho byla neúspěšná. Celý kalendářní rok 2022 tak mohli fanoušci sledovat umění Dustina Johnsona, Phila Mickelsona či Brookse Koepky zdarma na youtubovém kanále, jiným společnostem pak dokonce LIV Golf za vysílání (trochu bizarně) sama platila.

Celý článek...

JonRaJon Rahm se vyšvihl do čela průběžného pořadí FedEx Cupu. Na The American Express připomínal od úvodních kol španělský expres, když zapisoval dvakrát 64 ran. Ve finále byl dlouho bezchybný, až na tříparové třináctce zaváhal, nakonec však se sedmadvaceti ranami pod par udržel vedení o jediný úder před Davisem Thompsonem a třetími Kirkem a Schauffelem (oba -25). Posledně jmenovaný vůbec předvedl parádní stíhačku, když jen ve finále srazil své skóre o deset ran. Stejný kousek se povedl také van Rooyenovi, jemuž to stačilo k posunu na dělenou šestou příčku.

Celý článek...

Hatton-getty-750Trochu ve stínu kontroverzí kolem nově vzniklé série LIV Golf se letos světovým golfem plíživě řeší i jedno zajímavé téma. Jeho jméno? Dress code. Hlavní otázka? Jsou psaná i nepsaná pravidla pro to, co smí hráči na hřišti nosit, ještě potřeba, nebo jde o přežitý anachronismus? Názory se různí, jisté ale je, že časy se mění – ať chceme nebo ne.

Celý článek...

netflix-750Máte už v kalendáři zakroužkováno datum 15. února? Většina golfových fanoušků po celém světě nejspíš ano, a důvod je prostý. Právě v tento den totiž plánuje zámořský streamovací gigant Netflix uvolnit k vysílání na své platformě dlouho vyhlíženou dokumentární sérii nazvanou Full Swing. Jak samotný název napovídá, týkat se bude golfu.

Celý článek...

swkPřesně tak by se dala popsat cesta Si Woo Kima turnajem Sony Open, kde v úvodních rundách zapisovat shodně 67 ran, aby třetí hrací den trochu sešlápl plyn. Výsledkem bylo 64 úderů, které zopakoval i ve finále včetně birdie na dvou závěrečných jamkách. To mu nakonec vyneslo titul, celkově čtvrtý na PGA Tour, o ránu před Haydenem Bucleyem (-17), třetí skončil Chris Kirk (-15).

Celý článek...

konteAbu Dhabi GC byl od 13. do 15. ledna svědkem měření sil týmů kontinentální Evropy a Velké Británie a Irska. Z výhry o čtyři body se nakonec radovali hráči z kontinentu vedení Francescem Molinarim. Pro oba celky to byla především užitečná prověrka před Ryder Cupem, který se uskuteční letos.

Celý článek...

Rahm-Jon-getty-750Světovou jedničkou je dál Rory McIlroy, během Tournament of Champions se skoro celý turnaj právem mluvilo o Collinu Morikawovi, ale golfistou s aktuálně nejlepší formou - a také vítězem prestižního havajského klání se stal Jon Rahm. Španělský hráč si loni už také vyzkoušel, jaké to je být v čele golfového žebříčku, a jeho stabilní forma v posledních měsících jej předurčuje k tomu se na trůn brzy vrátit.

Celý článek...

Ra HaColin Morikawa rozjel své vystoupení na turnaji šampionů parádně. Po tři kola si na hřišti Plantation jel v podstatě „svou ligu", takže do finále Sentry Tournament of Champions vstupoval s parádním náskokem šesti ran na Schefflera, který by se v případě umístění do třetího místa vrátil na pozici světové jedničky, a Fitzpatricka. Navíc se hned na jedničce finálové rundy uvedl berdíkem a na šesté jamce už ze skóre ukrojil tři rány, zatímco jeho hlavní vyzyvatelé na něho v tomto úseku shodně jednu ránu ztratili. V tu chvíli jen málokdo pochyboval, že by si mladý Američan, který hodně zapracoval na patování, nechal titul sebrat.

Celý článek...

il-kalendar-pixabay-750Kalendářní rok 2023 začne i v golfu pěkně zostra, už tento týden se totiž fanoušci mohou těšit na hvězdami našlapaný Tournament of Champions na Havaji. Ty pravé vrcholy roku však samozřejmě přijdou na řadu až o pár měsíců později - která data si tedy máte zakroužkovat v kalendáři?

Celý článek...

Burns-Sam-Getty-750Pohled na golfový žebříček nabídl v polovině září samá zvučná jména. V čele se usadil Scottie Scheffler, jehož pronásledovali Rory McIlroy a Cameron Smith. Mezi nejlepšími hráči světa figurovali také Jon Rahm nebo Justin Thomas. A do této společnosti patřil ještě nedávno tak trochu nenápadný Američan – Sam Burns.

Celý článek...

Strana 1 z 138

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...