Golf ve světě

schaufTýden před PGA Championship musel Xander Schauffele spolknout hořkou pilulku, neboť ve finálové rundě neustál tlak Roryho McIlroye. Když se tak před závěrečným kolem PGA Championship ve Vallhale ocitl ve stejné pozici, nabízela se otázka, zda se bude černý scénář opakovat. Schauffele ale předvedl parádní představení a berdíkem na poslední jamce odmítl rozehrávku s Brysonem DeSchambeau, aby si došel pro svůj první major v kariéře.

Celý článek...

pga-champ-750Rovnici o třech neznámých bude s trochou nadsázky připomínat letošní PGA Championship. Druhý majorový turnaj sezóny, který se tento týden koná ve Valhalla Golf Clubu, má totiž triumvirát velkých favoritů - z nichž každý drží v rukou své vlastní trumfy. Experti i fandové tedy tipují: zvítězí Scottie Scheffler, Brooks Koepka či Rory McIlroy? Anebo někdo úplně jiný?

Celý článek...

RofaJeště v polovině dějství Wells Fargo Championship to vypadalo na parádní jízdu Xandera Schauffeleho. Rory McIlroy ale postupně zahájil trpělivou a místy až bezchybnou jízdu. Na podniku, kde už v minulosti třikrát triumfoval, vstupoval nakonec do finále se ztrátou jediné rány, kterou srovnal hned na úvodní jamce.

Celý článek...

pendrith-750Na nižší Korn Ferry Tour dokázal kdysi skončit druhý na třech po sobě jdoucích turnajích a ještě počtvrté pár týdnů nato. Také na PGA Tour bylo až do minulého týdne nejlepším umístěním Taylora Pendritha právě druhé místo (Rocket Mortgage Classic 2022), nyní se ale kanadskému golfistovi konečně podařilo smolnou sérii prolomit - a na CJ Cup Byron Nelson se dočkal premiérového vítězství na nejprestižnější golfové šňůře světa.

Celý článek...

pendrVelmi napínavý průběh, a to až do závěrečných úderů, nabídl další podnik PGA Tour – CJ Cup Byron Nelson. Zatímco Ben Kohles, vyhlášený za loňskou sezonu hráčem roku na Korn Ferry Tour, zapsal na závěrečné jamce bogey, Taylor Pendrith, hráč vedoucí po 54 jamkách, na pětiparu skóroval, Kohlese přeskočil o jednu ránu a mohl se těšit z premiérového titulu na PGA Tour.

Celý článek...

foto-mcilroy-750To bylo radosti. Irské duo Rory McIlroy a Shane Lowry ovládlo po dramatickém rozstřelu letošní klání dvojic Zurich Classic of New Orleans a ačkoli se jednalo o žebříčkově asi nejsilnější pár ve startovní listině, oba hráči si titul náramně užili včetně následných oslav. A došlo dokonce i na zpěv.

Celý článek...

loryNetradiční formát turnaje, kdy hráči nastupují ve dvoučlenných týmech a střídají se různé formáty hry, nabídl parádní vyvrcholení. Nejprve za to ve finále Zurich Classic of New Orleans pořádně vzali Ramey s Trainerem, když skóre stlačili o devět ran na -25. Vzhledem k tomu, že favorité a obecně dvojice, co šli za nimi a vstupovali do finále z lepší výchozí pozice, čekalo se, že Rameyho s Trainerem vystřídají. Jenže to se nakonec nestalo a v dramatickém závěru oba dva tři hodiny čekali, zda se jim někdo vyrovná.

Celý článek...

korda-750Trendem loňské sezony ve světových kinech stal takzvaný Barbenheimer, spojení dvou víceméně naprosto odlišných hollywoodských filmů Barbie a Oppenheimer, které ale měly společnou premiéru a marketingové spojení pak udělalo z obou globální kasovní trháky. A to, co nyní zažívá golfový svět, by se snadno dalo nazvat fenoménem Schefflorda - mužské i ženské špičce totiž suverénně dominují jediný hráč a jediná hráčka: Scottie Scheffler a Nelly Korda.

Celý článek...

korchePodobně jako na Scottieho Schefflera na nejprestižnější mužské profesionální sérii nemohou soupeři vyzrát, počíná si se stejnou suverenitou mezi ženami Nelly Korda. V neděli přidala do své sbírky úspěchů druhý major v kariéře a stejně jako Scheffler potvrdila své postavení v pozici světové jedničky.

Celý článek...

scheffler-meredith-750S velkou nadsázkou by se dalo říci, že největší hrozbou byla při letošním Masters pro světovou jedničku Scottieho Schefflera manželka Meredith, přesněji tedy jeho první potomek, který má už v příštích dnech spatřit světlo světa. Kdyby se totiž porod uspíšil, Američan už před turnajem avizoval, že v takovém případě Augustu neprodleně opustí, a bude spěchat domů za rodinou. Pokud snad ale v takovou variantu někde ve skrytu duše doufali jeho soupeři, vyšli naprázdno - a rodák z Dallasu mohl v neděli večer v klidu obléci podruhé v životě zelené sako.

Celý článek...

Strana 1 z 153

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...